NeoVisc - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Tymczasowe zastąpienie lub uzupełnienie mazi stawowej. Preparat szczególnie zalecany dla osób cierpiących na bóle i zmniejszenie ruchomości stawów kolanowych i innych, w szczególności stawów barkowych i biodrowych.

Dawkowanie:

Dostawowo. Preparat powinien podawać wyłącznie lekarz doświadczony w prowadzeniu tego typu leczenia.   Zasadniczo leczenie obejmuje trzy wstrzyknięcia. Jeżeli okaże się to konieczne, jeden cykl leczenia może obejmować 5 wstrzyknięć.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe działania niepożądane: ból, uczucie ciepła, zaczerwienie, obrzęk leczonych stawów. Objawy mają zwykle charakter łagodny i przejściowy. W rzadkich przypadkach w czasie leczenia kwasem hialuronowym mogą wystąpić miejscowe lub uogólnine reakcje nadwrażliwości , takie jak podwyższona temperatura ciała, dreszcze, niepokój, obrzęk, reakcje skórne, duszność, mocne bicie serca, obniżenie serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ktrórykoliwek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Brak informacji odnośnie bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.