NeoVisc - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Tymczasowe zastąpienie lub uzupełnienie mazi stawowej. Preparat szczególnie zalecany dla osób cierpiących na bóle i zmniejszenie ruchomości stawów kolanowych i innych, w szczególności stawów barkowych i biodrowych.

Dawkowanie:

Dostawowo. Preparat powinien podawać wyłącznie lekarz doświadczony w prowadzeniu tego typu leczenia.   Zasadniczo leczenie obejmuje trzy wstrzyknięcia. Jeżeli okaże się to konieczne, jeden cykl leczenia może obejmować 5 wstrzyknięć.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe działania niepożądane: ból, uczucie ciepła, zaczerwienie, obrzęk leczonych stawów. Objawy mają zwykle charakter łagodny i przejściowy. W rzadkich przypadkach w czasie leczenia kwasem hialuronowym mogą wystąpić miejscowe lub uogólnine reakcje nadwrażliwości , takie jak podwyższona temperatura ciała, dreszcze, niepokój, obrzęk, reakcje skórne, duszność, mocne bicie serca, obniżenie serca.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ktrórykoliwek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Brak informacji odnośnie bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.