NeoVisc - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania

Tymczasowe zastąpienie lub uzupełnienie mazi stawowej. Preparat szczególnie zalecany dla osób cierpiących na bóle i zmniejszenie ruchomości stawów kolanowych i innych, w szczególności stawów barkowych i biodrowych.

Dawkowanie

Dostawowo. Preparat powinien podawać wyłącznie lekarz doświadczony w prowadzeniu tego typu leczenia.

 

Zasadniczo leczenie obejmuje trzy wstrzyknięcia. Jeżeli okaże się to konieczne, jeden cykl leczenia może obejmować 5 wstrzyknięć.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne

Miejscowe działania niepożądane: ból, uczucie ciepła, zaczerwienie, obrzęk leczonych stawów. Objawy mają zwykle charakter łagodny i przejściowy. W rzadkich przypadkach w czasie leczenia kwasem hialuronowym mogą wystąpić miejscowe lub uogólnine reakcje nadwrażliwości , takie jak podwyższona temperatura ciała, dreszcze, niepokój, obrzęk, reakcje skórne, duszność, mocne bicie serca, obniżenie serca.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na ktrórykoliwek ze składników preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Brak informacji odnośnie bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.