×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

NeoVisc - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Tymczasowe zastąpienie lub uzupełnienie mazi stawowej. Preparat szczególnie zalecany dla osób cierpiących na bóle i zmniejszenie ruchomości stawów kolanowych i innych, w szczególności stawów barkowych i biodrowych.

Dawkowanie

Dostawowo. Preparat powinien podawać wyłącznie lekarz doświadczony w prowadzeniu tego typu leczenia.

 

Zasadniczo leczenie obejmuje trzy wstrzyknięcia. Jeżeli okaże się to konieczne, jeden cykl leczenia może obejmować 5 wstrzyknięć.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na ktrórykoliwek ze składników preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Brak informacji odnośnie bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Miejscowe działania niepożądane: ból, uczucie ciepła, zaczerwienie, obrzęk leczonych stawów. Objawy mają zwykle charakter łagodny i przejściowy. W rzadkich przypadkach w czasie leczenia kwasem hialuronowym mogą wystąpić miejscowe lub uogólnine reakcje nadwrażliwości , takie jak podwyższona temperatura ciała, dreszcze, niepokój, obrzęk, reakcje skórne, duszność, mocne bicie serca, obniżenie serca.