×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Skinoren Rosacea - Acidum azelaicum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Lek Skinoren Rosacea jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu trądziku różowatego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Lek Skinoren Rosacea nanosi się na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem) i delikatnie wciera w skórę. Około 2,5cm leku wyciśniętego z tuby, co odpowiada 0,5g żelu, wystarcza na pokrycie całej twarzy.

Aby osiągnąć optymalny wynik leczenia, ważne jest regularne stosowanie leku Skinoren Rosacea w ciągu całego okresu leczenia.

W przypadku podrażnienia skóry można ograniczyć częstość stosowania leku Skinoren Rosacea do jednego razu na dobę, aż ustąpi podrażnienie. Jeżeli jest to konieczne należy przerwać leczenie na kilka dni.

Przed zastosowaniem leku Skinoren Rosacea należy dokładnie oczyścić skórę woda i wysuszyć. Można użyć łagodnego środka do oczyszczania skóry.

Nie używać opatrunków nieprzepuszczających powietrze i wodoszczelnych oraz opatrunków osłaniających. Po nałożeniu żelu należy umyć ręce.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na kwas azelainowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią to lekarz decyduje, czy mogą stosować lek Skinoren Rosacea.

Skutki uboczne

Może wystąpić podrażnienie skóry (np. pieczenie i swędzenie). W większości przypadków objawy podrażnienia są łagodne lub umiarkowane. Częstość ich występowania zmniejsza się w miarę długości leczenia.

Najczęściej obserwowane działania niepożądane to swędzenie (świąd), pieczenie i ból w miejscu podania.