Gynolact - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

W celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi. Przy występowaniu upławów.

Dawkowanie:

Dopochwowo. Umieścić 1 tabletkę dopochwową głęboko w pochwie, stosować wieczorem przez 7 kolejnych dni. Zapobieganie bakteryjnemu zakażeniu pochwy: 1 tabletkę dopochwową umieścić głęboko w pochwie, stosować wieczorem przez 2-3 dni. Jeżeli objawy nie ulegną poprawie po 7 dniach terapii należy skonsultować się z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.