Verrukil - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład dimetyloeter
Postać aerozol
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie usuwa kurzajki

Wskazania:

Kurzajki zwykłe i podeszwowe.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Wsunąć końcówkę aplikacyjną w górną część flakonu z aerozolem. Ustawić nasadkę aktywującą w pozycji ON. Nacisnąć na 3 sekundy, aby nasączyć końcówkę środkiem. Przyłożyć końcówke aplikacyjną do kurzajki.   Kurzaki i ich korzenie, w krótkim czasie (zwykle po około 10-14 dniach) samoistnie odpadają, a w ich miejsce odtwarza się zdrowa skóra. Zwykle wystarczy tylko jedno zastosowanie środka, za wyjątkiem bardzo opornych kurzajek. W takim przypadku konieczna jest ponowna aplikacja preparatu po 2 tygodniach.   Preparat przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 4 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cukrzycę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparatu nie powinny stosować kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.