Althamel - Althaeae radix maceratio - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel. Wspomagająco w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie.  Dzieci od 3 do 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 3 razy dziennie). Dzieci powyżej 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasielnia objawów podrażnienia (do 5 razy dziennie). Młodzież i dorośli 1 miarkę (10 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 6 razy dziennie).   Nie zaleca się podawania dzieciom poniżej 3 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób szczególnie wrażliwych na benzoesan sodu może wystąpić zwiększone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość prawoślaz, miód, inne produkty pszczele lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych świadczących o bezpieczeństwie stosowania preparatu, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.