Althamel - Althaeae radix maceratio - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel. Wspomagająco w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie.  Dzieci od 3 do 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 3 razy dziennie). Dzieci powyżej 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasielnia objawów podrażnienia (do 5 razy dziennie). Młodzież i dorośli 1 miarkę (10 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 6 razy dziennie).   Nie zaleca się podawania dzieciom poniżej 3 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób szczególnie wrażliwych na benzoesan sodu może wystąpić zwiększone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość prawoślaz, miód, inne produkty pszczele lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak danych świadczących o bezpieczeństwie stosowania preparatu, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.