Prostaforce - Serenoae repens fructus extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Leczenie objawów towarzyszących łagodnemu przerostowi prostaty takich jak: oddawanie moczu w nocy, częste oddawanie moczu, zatrzymanie moczu, zmniejszenie strumienia moczu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka na dobę po jedzeniu. Kapsułkę należy połknąć w całości, popij wodą.   Preparat przeznaczony dla mężczyzn.   Uwaga! Jeżeli w trakcie leczenia objawy nie ulegają złagodzeniu, nasilają się, lub w przypadku powikłań takich jak: zakażenia dróg moczowych czy bezmocz, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.