×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Gaspertin Wzdęcia - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać kapsułki
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeciwko wzdęciom

Wskazania do stosowania

Łagodzenie objawów związanych z nagromadzeniem i uwięzieniem gazu w jelitach takich, jak: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, kolka jelitowa, bóle brzucha, niestrawność.

 

Przed zabiegami diagnostycznymi w obrębie jamy brzusznej, gdyż poprawia jakość uzyskanego obrazu radiologicznego, ultrasonograficznego oraz endoskopowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia - jednorazowo 2 kapsułki. Dawka dobowa 2 kapsułki 3-4 razy na dobę. Kapsułki należy połykać w całości (nie należy żuć, nie rozgryzać), popijając odpowiednią ilością płynu.

Czas stosowania preparatu zależy od przebiegu dolegliwości. W razie konieczności preparat może być stosowany przez dłuższy czas.

 

Przygotowanie do badań: dorośli, młodzież i dzieci powyżej 6 roku życia: dzień przed badaniem 2 kapsułki 3 razy dziennie, rano w dniu badania 2 kapsułki.

 

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciaży lub karmisz piersią. Brak przeciwskazań do stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.