Braunol - Povidonum iodinatum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład jodopowidon
Postać płyn
Kategoria Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie dezynfekujące
antyseptyczne

Wskazania:

Wskazania do stosowania pojedynczego: dezynfekcja nieuszkodzonej skóry, antyseptyka błon śluzowych. Wskazania do stosowania wielokrotnego, ograniczonego w czasie: antyseptyka ran, oparzeń, chorób skóry z infekcją, chorób skóry z superinfekcją. Higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk.

Dawkowanie:

Braunol jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego zarówno w postaci rozcieńczonej jak i nierozcieńczonej. Leczony obszar należy całkowicie zwilżyć preparatem Braunol. Antyseptyczną błonę, która tworzy się po wyschnięciu preparatu, można łatwo zmyć wodą. Braunol należy stosować w postaci nierozcieńczonej w zabiegach dezynfekcji skóry oraz jako antyseptyk do błony śluzowej. Do antyseptyki ran powierzchniowych i oparzeń należy stosować preparat Braunol w postaci nierozcieńczonej. Preparat Braunol w postaci rozcieńczonej można stosować do antyseptycznego płukania, przemywania i moczenia. Do rozcieńczania można stosować bieżącą wodę z kranu, lub roztwór soli fizjologicznej, płyn Ringera gdy wymagany jest roztwór izotoniczny. Proporcje przy rozcieńczaniu preparatu Braunol: - płukanie jako etap leczenia ran, okołooperacyjne zapobieganie infekcji od 1:2 do 1:20; - mycie aseptyczne od 1:2 do 1:2; - antyseptyczne moczenie kończyny ok. 1:25; - antyseptyczne moczenie ciała ok. 1:100. Brązowy kolor sygnalizuje skuteczność preparatu. Zauważalny ubytek koloru oznacza utratę skuteczności.

Możliwe skutki uboczne:

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadczynność tarczycy lub inne choroby tarczycy, syndrom opryszczkowego zalapalenia skóry lub gdy jesteś przed i po terapii radioaktywnym jodem. Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować razem ze środkami dezynfekcyjnymi zawierającymi: rtęć, Skuteczność może zostać obniżona stosując Braunol z produktami zawierającymi produkty enzymatyczne do leczenia ran, srebro, taurolidyny i nadtlenek wodoru. Unikać u osób przechodzących terapię litową.