Halset (aerozol) - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład olejek eteryczny z mięty pieprzowej
dekspantenol
Postać aerozol
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie nawilża śluzówkę gardła i krtani
Zamów w doz.pl Halset, aerozol, do gardła, 30 ml

Wskazania:

Nawilżanie gardła. Leczenie uzupełniające bólu gardła i chrypki.

Dawkowanie:

Rozpylać w obrębie gardła kilka razy na dobę w zależności od potrzeby (średnio co 2 godziny). Dorośli maksymalnie 4 rozpylenia przy jednorazowym podaniu. Dzieci od 3 roku życia maksymalnie 2 rozpylenia przy jednorazowym podaniu.   Uwaga! Używając aerozolu po raz pierwszy, należy kilkakrotnie nacisnąć na aplikator, aż do uzyskania drobnej mgły.   Nie podawać dzieciom poniżej 3 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje alergiczne. Podczas długotrwałego stosowania preparatu bardzo rzadko może pojawić się przejściowe zaburzenie smaku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na któykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.