Olimp Rutinovit C - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Suplement diety. Wspomaganie funkcjonowania układu odpornościowego, okres zwiększonej zachorowalności na infekcje wirusowe i bakteryjne. Stany zwiększonego zapotrzebowania na rutynę, witaminę C i cynk. Ponadto preparat polecany dla osób prowadzących intensywny tryb życia, aktywnych fizycznie, sportowców i palaczy tytoniu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie po głównym posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kamicę nerkową.   Gdy przyjmujesz sulfonamidy przeciwbakteryjne, antybiotyki aminoglikozydowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.