Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Fenspogal - Fenspiridi hydrochloridum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek fenspirydu
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Choroby płuc Otolaryngologia Pediatria
Działanie rozszerza oskrzela przeciwzapalne
PREPARATY PODOBNE
Fosidal, (2 mg/ml), syrop, 150 ml (butelka + strzykawka)
Fosidal, (2mg/ml), syrop, 150 ml

Promocja

Fosidal, (2mg/ml), syrop, 150

9.99 zł 15.44 zł
Pulneo, (2 mg/ml), syrop, 150 ml

Promocja

Pulneo, (2 mg/ml), syrop, 150

12.99 zł 15.97 zł
OFERTA PORTALU doz.pl
Fenspogal, (2 mg/ml), syrop, 150 ml
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Leczenie objawowe (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci w wieku powyżej 2 lat: 4 mg/kg masy ciała na dobę, tj.:   − o masie ciała poniżej 10 kg: 10 do 20 ml syropu na dobę;   − o masie ciała powyżej 10 kg: 30 do 60 ml syropu na dobę.  Dorośli: 45 do 90 ml syropu na dobę w dawkach podzielonych Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat. Po pierwszym otwarciu butelki lek zachowuje trwałość przez 12 miesięcy. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. .

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia czynności żołądka i jelit, nudności, bóle w nadbrzuszu, senność. Rzadko: przyspieszenie akcji serca, wysypka, obrzęk naczynioruchowy (ograniczony niebolesny obrzęk w obrębie kończyn i stawów, niekiedy w obrębie głowy i szyi, mogące powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu), rumień. Występowanie po zastosowaniu leku takich objawów niepożądanych jak np.: senność, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na fenspiryd lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwhistaminowe, leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy (nasenne, uspakajające, przeciwdepresyjne). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Fenspogal, (2 mg/ml), syrop, 150 ml

Preparaty podobne:

Fosidal, (2 mg/ml), syrop, 150 ml (butelka + strzykawka) Fosidal, (2mg/ml), syrop, 150 ml Pulneo, (2 mg/ml), syrop, 150 ml

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Jak zadbać o prawidłowy oddech twojego dziecka

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.