Normolinum czyste jelita - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład len mielony
inulina
łuski nasion babki jajowatej
błonnik
Postać proszek
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w błonnik

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w błonnik pokarmowy niezbędny do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego. Wspomagająco podczas diety odchudzającej (nie tylko ułatwia wypróżnianie, ale również przedłuża uczucie sytości po posiłkach). Preparat polecany szczególnie osobom które prowadzą siedzący tryb życia, żyją w stresie, niezdrowo się odżywiają, mają problem z nadwagą, cierpią na zaparcia.

Dawkowanie:

Doustnie. 3 razy dziennie po 2 łyżeczki - spożywać bezpośrednio lub wypić po zmieszaniu z zimnym lub gorącym płynem, najlepiej pół godziny przed posiłkiem. Każdą porcję należy popić co najmniej szklanką płynu (wody, soku lub mleka). Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.