Psychotonisol - Hypericum perforatum, Melissa officinalis, Passiflora incarnata - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z ziela męczennicy cielistej
wyciąg z ziela melisy
wyciąg z ziela dziurawca
Postać płyn doustny
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uspokajające

Wskazania:

Wspomagająco w zaburzeniach emocjonalnych pochodzenia czynnościowego.

Dawkowanie:

Doustnie. 3 razy dziennie po posiłku po 5 ml preparatu w niewielkiej ilości płynu. Podczas przyjmowania preparatu należy unikać ekspozycji na słońce. Nie stosować u dzieci do ukończenia 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe przyjmowanie preparatu może powodować reakcje fototoksyczne szczególnie u osób o jasnej karnacji.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz warfarynę, cyklosporynę, teofilinę, digoksynę, leki przeciwdepresyjne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.