Agrippal Vaccinum influenazae - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis leku - DOZ.pl

Encyklopedia leków

Agrippal - Vaccinum influenazae

Podstawowe informacje

Skład
izolowane antygeny powierzchniowe wirusa grypy
Postać
zawiesina do wstrzykiwań
Kategoria
Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności
Medycyna rodzinna
Działanie
szczepionka przeciw grypie

Agrippal jest szczepionką. Szczepionka ta pomaga chronić osoby dorosłe lub dzieci przed zachorowaniem na grypę, co jest, szczególnie istotne u osób z dużym ryzykiem wystąpienia powikłań pogrypowych.

Domięśniowo lub głęboko podskórnie. Szczepionkę należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Szczepienie wykonuje wykwalifikowany personel medyczny.

Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Agrippal nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Gdy masz nadwrażliwość na białko kurze i jaja, siarczan kanamycyny i neomycyny, formaldehyd lub gdy wystąpiły u Ciebie niepożądane reakcje po uprzednim szczepieniu.

Gdy przyjmujesz leki wpływające na aktywność układu odpornościowego. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach.

Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży. Kobietom w ciąży, u których ze względu na stan zdrowia istniej zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych zalecane jest podanie szczepionki, niezależnie od stopnia zaawansowania ciąży. Karmienie piersią nie stanowi przeciwwskazania do szczepienia.

Często: ból głowy, pocenie się, ból mięśni, ból stawów, gorączka, ogólne złe samopoczucie, dreszcze, zmęczenie, reakcje miejscowe (zaczerwienie, obrzęk, ból, siniaki, stwardnienie wokół miejsca wstrzyknięcia szczepionki). Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu 1-2 dni.

Rzadko: reakcje alergiczne, reakcje skórne (które mogą dotyczyć całego ciała, w tym swędzenie skóry, wysypka), zapalenie naczyń krwionośnych (które może powodować wysypkę skórną i w bardzo rzadkich przypadkach tymczasowe zaburzenia czynności nerek), ból umiejscowiony na przebiegu nerwów (nerwoból), nieprawidłowości w odczuwaniu dotyku, bólu, gorąca i zimna, drgawki powiązane z gorączką, zaburzenia neurologiczne mogące powodować sztywność karku, stan dezorientacji, drętwienie, ból i osłabienie kończyn, utrata równowagi, utrata refleksu, niedowład części lub całego ciała, tymczasowe zmiany liczby płytek krwi, tymczasowy obrzęk węzłów chłonnych szyjnych, pachowych lub pachwinowych.

Jest mało prawdopodobne, aby szczepionka miała wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij