×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Otozil - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład rafinowany olej rzepakowy
ekstrakt z rozmarynu lekarskiego
Postać krople do uszu
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Otolaryngologia
Działanie zmiękcza i usuwa woskowinę uszną

Wskazania do stosowania

Higiena uszu. Usuwanie nadmiaru woskowiny z przewodów słuchowych zewnętrznych. Preparat polecany do regularnego stosowania przez osoby u których mogą odkładać się blokujące światło przewodu słuchowego złogi woskowiny usznej. Występuje to szczególnie często u ludzi, u których wytwarzana jest nadmierna, niefizjologiczna ilość woskowiny oraz u ludzi poddawanych działaniu takich czynników środowiskowych jak: duże zapylenie, hałas, używanie słuchawek, duże zmiany ciśnienia atmosferycznego (nurkowanie, personel latający), kąpiele, a także u osób starszych.

Dawkowanie

Miejscowo, do ucha. W celu zapobiegania tworzenia się złogów woskowiny należy stosować kilka razy w tygodniu. W przypadku nagromadzenia złogów woskowiny i konieczności zabiegowego usuwania: stosować 2 razy dziennie przez 4 do 5 dni.

 

Wstrząsnąć przed użyciem i ogrzać buteleczkę w dłoniach. Podawać do ucha od 4 do 5 kropli lekko naciskając butelkę i przechylając głowę na bok celem wpłynięcia preparatu do ucha. Dla lepszego działania należy pozostać z przechyloną głową przez kilka minut lub włożyć do zakroplonego ucha kawałek watki, by zapobiec wypłynięciu preparatu. Powtórzyć czynność w drugim uchu.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.