×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Omega 3 z witaminą E - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład olej rybi
witamina E (tokoferol)
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w kwasy tłuszczowe omega-3

Wskazania do stosowania

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega 3 oraz witaminę E. Preparat polecany dla osób pragnących wzmocnić układ odpornościowy, palących papierosy, prowadzących mało aktywny tryb życia, stosujących dietę z nadmierną zawartością nasyconych tłuszczów zwierzęcych.

Dawkowanie

Doustnie. Preparat Omega 3 z witaminą E: dorośli 1-2 kapsułki dziennie. Preparat Omega 3 z witaminą E Forte: dorośli 1 kapsułka dziennie.

Zaleca się przyjmowanie preparatu podczas posiłku. Działanie jest najlepsze przy stosowaniu preparatu przez 4-5 miesięcy. Kapsułkę należy połknąć w całości. Nie rozgryzać.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolowiek ze składników preparatu.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.