Reumobonisol - Arnica montana, Camphorum, Lavandula officinalis, Mentholum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Bóle stawów i mięśni towarzyszące chorobom reumatycznym i zwyrodnieniowym oraz przeziębieniom, nerwobóle.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 2,5 - 5 ml preparatu wcierać 2 - 3 razy dziennie w miejsca bolące. Po zastosowaniu preparatu umyć ręce. Nie stosować w ostrych stanach zapalnych skóry, na oparzenia i rany. Nie stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia uczucia pieczenia, rumienia i innych reakcji podrażnienia skóry należy zaprzestać stosowania preparatu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na mentol, kamforę, arnikę i inne rośliny z rodziny Złożonych (Asteraceae). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.