Klimax - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat przeznaczony kobiet z dolegliwościami okresu menopauzy (uczucie gorąca, nadmierne pocenie się, zakłócenia snu, uczucie napięcia nerwowego i niepokoju).

Dawkowanie:

Doustnie. 2 razy dziennie 1 łyżeczka (5 ml) preparatu 50 ml wody.   Uwaga! Preparat zawiera alkohol.   Preparat powinien być stosowany przez co najmniej 6-8 tygodni, jednak nie dłużej niż 6 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach zaburzenia żołądkowo-jelitowe.   Nie zaleca się stosowania preparatu przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn (istnieje możliwość wykrycia alkoholu w powietrzu wydychanym).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, padaczkę, nowotwór estrogenozależny lub gdy jesteś uzależniona od alkoholu.   Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży. a także, gdy karmisz piersią. Preparat nie jest wskazany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.