Vidisept - Povidonum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład poliwidon
Postać krople do oczu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie nawilżające

Wskazania

Profilaktyka i leczenie zespołu "suchego oka" wywołanego suchym zapaleniem rogówki, łagodnymi zakażeniami, podrażnieniami oraz warunkami środowiska.

Dawkowanie

Miejscowo do worka spojókowego. 1 kropla 3-5 razy dziennie lub w razie potrzeby częściej.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne

Bardzo rzadko reakcje nadwrażliwości.

Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-15 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Preparat Vidisept powinien być aplikowany jako ostatni.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem.