Vidisept - Povidonum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład poliwidon
Postać krople do oczu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie nawilżające

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie zespołu "suchego oka" wywołanego suchym zapaleniem rogówki, łagodnymi zakażeniami, podrażnieniami oraz warunkami środowiska.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojókowego. 1 kropla 3-5 razy dziennie lub w razie potrzeby częściej. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko reakcje nadwrażliwości. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-15 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Preparat Vidisept powinien być aplikowany jako ostatni. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłączenie po konsultacji z lekarzem.