Gastro Up - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład alginianu sodu
węglan magnezu
wyciąg z żurawiny
Postać tabletki do ssania
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie korzystnie wpływa na przewód pokarmowy

Wskazania:

Suplement diety polecany dla osób ciepiących z powodu zgagi, nadkwasoty. Pomocniczo jako preparat wspomagający w trakcie oraz po zakończeniu leczenia refluksu i choroby wrzodowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Ssać po 1 tabletce do 3 razy dziennie. W razie potrzeby dzienną porcję można zwiększyć do 4 tabletek oraz przyjąć 2 tabletki jedna po drugiej.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników pereparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.  Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.