×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Oralmedic - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład HybenX
Postać płyn
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wspomaga leczenie aft

Wskazania do stosowania

Afty w jamie ustnej.

Dawkowanie

Miejscowo, wyłącznie na błonę śluzową jamy ustnej. Osuszyć chore miejsce za pomocą końcówki z bawełnianym wacikiem. Trzymać aplikator kolorowym pierścieniem ku górze. Delikatnie przekręcić kolorowy pierścień w jedną stronę aż pęknie. Stosować na zmienione chorobowo miejsce przez 5 sekund, upewniając się, że afta jest w całości pokryta preparatem. Zaraz po zastosowaniu odczuwalne jest ktrótkotrwałe uczucie pieczenia. Oznaką skutecznego użycia preparatu jest zbielenie afty i pojawienie się białej otoczki wokół niej.

 

Uwaga! Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się do oka, należy natychmiast płukać oczy wodą przez co najmniej 15 minut i bezzwłocznie udać się do lekarza.

 

Preparat przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na zawiązki zawierające siarkę.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży.

Skutki uboczne

W miejscu stosowania może wystąpić podrażnienie, świąd lub drętwienie. Jeśli wystąpi nadmierne podrażnienie podczas stosowania należy dokładnie wypłukać jamę ustną dużą ilością wody. Jeżeli podrażnienie będzie się utrzymywać należy skonsultować się z lekarzem.