×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Melatonina + B6 - Melatoninum, Pyridoxini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład witamina B6 (pirydoksyna)
melatonina
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie normuje sen

Wskazania do stosowania

Jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych.

Dawkowanie

Doustnie. 2 dni przed wylotem na wschód, podać 1 tabletkę (3mg) wieczorem pół godziny przed snem. Po przylocie podawać przez 4 dni: 1 tabletkę pół godziny przed snem. W przypadku lotów na zachód po przylocie przyjmować przez 4 dni: 1 tabletkę pół godziny przed snem. Skutki działania leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie dwóch tygodni stosowania melatoniny.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności układu immunologicznego, zaburzenia hormonalne, padaczkę, nietolerancję cukrów, zaburzenia czynności wątroby.

 

Gdy przyjmujesz preparaty lewodopy, fenytoiny.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

W rzadkich przypadkach, w trakcie terapii mogą wystąpić bóle głowy, senność, uczucie dezorientacji, może dojść do obniżenia temperatury ciała.

 

Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.