Melatonina + B6 - Melatoninum, Pyridoxini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład witamina B6 (pirydoksyna)
melatonina
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie normuje sen

Wskazania:

Jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 dni przed wylotem na wschód, podać 1 tabletkę (3mg) wieczorem pół godziny przed snem. Po przylocie podawać przez 4 dni: 1 tabletkę pół godziny przed snem. W przypadku lotów na zachód po przylocie przyjmować przez 4 dni: 1 tabletkę pół godziny przed snem. Skutki działania leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie dwóch tygodni stosowania melatoniny.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach, w trakcie terapii mogą wystąpić bóle głowy, senność, uczucie dezorientacji, może dojść do obniżenia temperatury ciała.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności układu immunologicznego, zaburzenia hormonalne, padaczkę, nietolerancję cukrów, zaburzenia czynności wątroby.   Gdy przyjmujesz preparaty lewodopy, fenytoiny.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.