×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Super Omega 3 - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład kwas eikozapantaenowy
kwas dokozaheksaenowy
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w kwasy tłuszczowe omega-3

Wskazania do stosowania

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3.

Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe DHA i EPA pomagają w utrzymaniu zdrowego układu sercowo-naczyniowego i prawidłowego poziomu triglicerydów oraz „dobrego” cholesterolu we krwi. Właściwy poziom tego cholesterolu jest istotny dla utrzymania prawidłowej pracy serca i naczyń krwionośnych. Regularne spożycie DHA wspiera też prawidłowy rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego oraz pracę mózgu. Kwas ten uczestniczy w utrzymaniu witalności umysłowej i wpływa na procesy zapamiętywania informacji. DHA jest także istotny dla prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku i procesu widzenia. EPA natomiast przyczynia się do utrzymania równowagi emocjonalnej i pomaga utrzymać dobre samopoczucie.

Dawkowanie

Doustnie. 1-3 kapsułki dziennie. Najlepiej w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

 

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.