Imazol Plus - Clotrimazolum, Hexamidini diisetionas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład klotrimazol
diizetionian heksamidyny
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze

Wskazania:

Grzybice skóry i towarzyszące nadkażenia bakteryjne.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Smarować niewielką ilością leku Imazol plus partie skóry dotknięte grzybicą 1 lub 2 razy dziennie (rano, lub rano i wieczorem). Nałożyć cienką warstwę pasty i wetrzeć w skórę. Z chwilą ustąpienia ostrych objawów po upływie 7 dni, należy kontynuować leczenie przez następne 3 tygodnie, aby zapobiec nawrotowi zakażenia.   Uwaga!  Leku nie należy stosować w obrębie partii skóry leżących w sąsiedztwie oczu. Nie stosować na żołądź prącia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje skórne, takie jak zaczerwienie skóry, pieczenie, parzenie oraz uczuleniowy wyprysk kontaktowy.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadawrażliwść na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy przyjmujesz inne leki o działaniu przeciwgrzybiczym.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie wszystkich preparatów, nawet tych dostępnych bez recepty powinno być skonsultowane z lekarzem.