×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Omega 3 (Tactica) - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w kwasy tłuszczowe omega-3

Wskazania do stosowania

Uzupełnienie codziennej diety w niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega-3, do których należą kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). Kwasy EPA i DHA biorą udział w wielu ważnych procesach ustrojowych, korzystnie wpływając na sprawność organizmu, zwłaszcza serca, naczyń krwionośnych, układu nerwowego i układu odpornościowego. Preparat polecany szczególnie osobom: których dieta uboga jest w oleje ryb morskich, o podwyższonym ryzyku wystąpienia chorób serca, palącym papierosy, z nadwagą, narażonym na stres, w podeszłym wieku, w okresie rekonwalescencji.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci: 1 kapsułkę dziennie, najlepiej po jedzeniu. Dorośli 1-2 kapsułki dziennie, najlepiej po jedzeniu. Kapsułkę należy połknąć w całości, nie rozgryzać.

Uwaga! Nie podawać dzieciom poniżej 3 roku życia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.