Omega 3 (Tactica) - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w kwasy tłuszczowe omega-3

Wskazania:

Uzupełnienie codziennej diety w niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) z grupy omega-3, do których należą kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). Kwasy EPA i DHA biorą udział w wielu ważnych procesach ustrojowych, korzystnie wpływając na sprawność organizmu, zwłaszcza serca, naczyń krwionośnych, układu nerwowego i układu odpornościowego. Preparat polecany szczególnie osobom: których dieta uboga jest w oleje ryb morskich, o podwyższonym ryzyku wystąpienia chorób serca, palącym papierosy, z nadwagą, narażonym na stres, w podeszłym wieku, w okresie rekonwalescencji.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci: 1 kapsułkę dziennie, najlepiej po jedzeniu. Dorośli 1-2 kapsułki dziennie, najlepiej po jedzeniu. Kapsułkę należy połknąć w całości, nie rozgryzać. Uwaga! Nie podawać dzieciom poniżej 3 roku życia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.