×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Alchinal - Allii sativi bulbi extractum siccum, Echinaceae purpurea herbae extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w infekcjach dróg oddechowych: przeziębieniach, katarze, stanach zapalnych gardła.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 13 roku życia 45 ml jednorazowo lub w dawkach podzielonych.

Lek nie należy stosować dłużej niż 10 dni.

 

W celu przygotowania zawiesiny należy lekko wstrząsnąć butelką w celu rozluźnienia proszku. Napełnić butelkę letnią, przegotowaną wodą do około 1/2 poziomu oznakowanego na butelce kreską, starannie wstrząsnąć i uzupełnić letnią, przegotowaną wodą do kreski na butelce i powtórnie wstrząsnąć. Odstawiać na 1 minutę w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Przygotowaną zawiesinę należy przechowywać w lodówce. Wstrząsnąć dokładnie przed każdym użyciem.

 

Ze względu na brak wystarczających danych, dzieciom od 3 do 12 roku życia można podawać lek wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, należy lek odstawić.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.