Alchinal - Allii sativi bulbi extractum siccum, Echinaceae purpurea herbae extractum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Wspomagająco w infekcjach dróg oddechowych: przeziębieniach, katarze, stanach zapalnych gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież od 13 roku życia 45 ml jednorazowo lub w dawkach podzielonych. Lek nie należy stosować dłużej niż 10 dni.   W celu przygotowania zawiesiny należy lekko wstrząsnąć butelką w celu rozluźnienia proszku. Napełnić butelkę letnią, przegotowaną wodą do około 1/2 poziomu oznakowanego na butelce kreską, starannie wstrząsnąć i uzupełnić letnią, przegotowaną wodą do kreski na butelce i powtórnie wstrząsnąć. Odstawiać na 1 minutę w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Przygotowaną zawiesinę należy przechowywać w lodówce. Wstrząsnąć dokładnie przed każdym użyciem.   Ze względu na brak wystarczających danych, dzieciom od 3 do 12 roku życia można podawać lek wyłącznie po konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, należy lek odstawić.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.