Farfaron - Tussilago farfarae folii extracutm spissum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z liści podbiału pospolitego
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie łagodzące kaszel

Wskazania:

Jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła np. chrypka, kaszel.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 roku życia: 5 ml (1/2 miarki) syropu 2 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 4-6 tygodni w ciągu roku.   Uwaga! Lek zawiera sacharozę. Ostrożnie stosować u osób chorych na cukrzycę (5 ml syropu zawiera 3.5g sacharozy).   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób nadwrażliwych na benzoesan sodu pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania leku, nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią.