Onyster - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład mocznik
lanolina
wazelina biała
Postać maść
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie wspomaga leczenie grzybic paznokci

Wskazania:

Pomocniczo w miejscowym leczeniu grzybic paznokci rąk i stóp.

Dawkowanie:

Miejscowo. Raz dziennie nakładać odpowiednią ilość maści na całą powierzchnię zakażonego paznokcia. Utrzymywać maść pod opatrunkiem okluzyjnym przez 24 godziny. Nakładać nową maść i zmieniać plaster raz na dobę. Przed zmianą maści i plastra usunąć nadmiar uprzednio nałożonej maści. Leczenie prowadzi się przez 1-3 tygodnie, w zależności od rozległości zmian chorobowych i grubości paznokcia. Po 1-3 tygodniach leczenia zaleca się odcięcie nożyczkami do paznokci oddzielającej się, zmiękczonej części paznokcia; zabieg powinien wykonać wykwalifikowany personel medyczny. Po usunięciu zmienionej chorobowo części paznokcia należy kontynuować leczenie przeciwgrzybicze.   Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną skórę. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U niektórych osób może pojawić się zaczerwienie, podrażnienie lub maceracja skóry, reakcje alergiczne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy stosujesz miejscowo inne preparaty. Nie zaleca się jednoczesnej aplikacji z innymi produktami do miejscowego stosowania.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.