×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Vita Care Neutral C-Long - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład witamina C (kwas askorbinowy)
Postać tabletki powlekane
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w witaminę C

Wskazania do stosowania

Uzupełnienie niedoborów witaminy C, stany zwiększonego zapotrzebowanie na witaminę C.

Vita Care Neutral C-Long zawiera witaminę C w postaci związków nie wykazujących odczynu kwaśnego: askorbinianu wapnia i palmitynianu askorbylu. Dzięki temu lek nie zakwasza treści żołądka i może być bezpiecznie stosowany u pacjentów z nadkwaśnością soku żołądkowego i/lub wrzodem trawiennym.

Dawkowanie

Doustnie. 1-2 tabletki dziennie rano i/lub wieczorem. Zaleca się przyjmowanie tabletek razem z posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, bez dzielenia i rozgryzania.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

 

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, fenyloketonurię (preparat stanowi źródło fenyloalaniny).

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży bez konsultacji z lekarzem.