Vita Care Neutral C-Long - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład witamina C (kwas askorbinowy)
Postać tabletki powlekane
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w witaminę C

Wskazania:

Uzupełnienie niedoborów witaminy C, stany zwiększonego zapotrzebowanie na witaminę C. Vita Care Neutral C-Long zawiera witaminę C w postaci związków nie wykazujących odczynu kwaśnego: askorbinianu wapnia i palmitynianu askorbylu. Dzięki temu lek nie zakwasza treści żołądka i może być bezpiecznie stosowany u pacjentów z nadkwaśnością soku żołądkowego i/lub wrzodem trawiennym.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki dziennie rano i/lub wieczorem. Zaleca się przyjmowanie tabletek razem z posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, bez dzielenia i rozgryzania.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, fenyloketonurię (preparat stanowi źródło fenyloalaniny).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży bez konsultacji z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.