×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Sorel Plus - Calcipotriolum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład kalcypotriol
Postać maść
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwłuszczycowe

Wskazania do stosowania

Leczenie miejscowe łuszczycy pospolitej o przebiegu łagodnym do umiarkowanego.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! Maść może powodować podrażnienia skóry. Po nałożeniu maść należy umyć ręce. Należy zmyć maść, która dostała się na obszar zdrowej skóry. Nie stosować na skórę twarzy.

 

Uwaga! Nie stosować jednocześnie ze stosowanymi miejscowo preparatami kwasu salicylowego.Nie wolno nakładać preparatów zawierających kwas salicylowy na to samo miejsce skóry, co maść Sorel Plus, ponieważ kwas salicylowy rozkłada substancję czynną zawartą w tej maści. Nie należy przykrywać leczonej powierzchni skóry szczelnym opatrunkiem.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia gospodarki wapniowej.

 

Gdy przyjmujesz preparaty wapnia, witaminy D. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio stosowanych preparatach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży jest ograniczone do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Należy zachować szczególną ostrożność w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Często: świąd, podrażnienie skóry, uczucie pieczenia i kłucia, suchość skóry, zaczerwienie i wysypka. Niezbyt często: kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk (egzema) i nasilenie objawów łuszczycy. Bardzo rzadko: duże stężenie wapnia we krwi i w moczu, reakcje alergiczne, przemijające zmiany zabarwienia skóry, przemijająca zwiększona wrażliwość skóry na światło.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.