HerbaPini - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg sosnowy
nalewka koprowa
fosforan kodeiny
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Choroby płuc
Działanie przeciwkaszlowe

Wskazania:

Doraźnie w suchym, męczącym kaszlu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 15 ml. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 3 razy dziennie 5-10 ml.   U dzieci poniżej 6 roku życia nie zaleca się stosowania syropu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Długotrwałe stosowanie preparatu może powodować uzależnienie.   Preparat może zaburzać sprawność psychomotoryczną wydłużając czas reakcji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, podaczkę, choroby układu oddechowego przebiegające z zaleganiem gęstej wydzieliny, astmę oskrzelową, skłonność do skurczu oskrzeli, ostrą niewydolność oddechową, skłonność do przewlekłych zaparć.   Gdy przyjmujesz leki wykrztuśne, nasenne, uspokajające.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.