HerbaPini - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg sosnowy
nalewka koprowa
fosforan kodeiny
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Choroby płuc
Działanie przeciwkaszlowe

Wskazania:

Doraźnie w suchym, męczącym kaszlu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 15 ml. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 3 razy dziennie 5-10 ml.   U dzieci poniżej 6 roku życia nie zaleca się stosowania syropu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Długotrwałe stosowanie preparatu może powodować uzależnienie.   Preparat może zaburzać sprawność psychomotoryczną wydłużając czas reakcji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, podaczkę, choroby układu oddechowego przebiegające z zaleganiem gęstej wydzieliny, astmę oskrzelową, skłonność do skurczu oskrzeli, ostrą niewydolność oddechową, skłonność do przewlekłych zaparć.   Gdy przyjmujesz leki wykrztuśne, nasenne, uspokajające.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.