Gynophilus - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład Lactobacillus casei rhamnosus
Postać kapsułki dopochwowe
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Działanie przywraca biologiczną równowagę środowiska pochwy

Wskazania:

Zaburzenia równowagi flory pochwy objawiające się pieczeniem, nieprzyjemnym zapachem z okolic intymnych, obfitszymi niż zazwyczaj upławami, uczucie palenia, dyskomfort związany ze stanem nabłonka pochwy, podrażnienia.

Dawkowanie:

Dopochwowo. 2 razy dziennie, 1 kapsułka rano i 1 kapsułka wieczorem, przez 7 dni. Następnie jako działanie podtrzymujące 1 kapsułkę wieczorem. Należy zmoczyć kapsułkę małą ilością wody aby ułatwić włożenie jej do pochwy. Preparat przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Uwaga! Podczas stosowania preparatu zaleca się stosowanie wkładek higienicznych w bieliźnie. Uwaga! Podczas stosowania preparatu nie zaleca się stosowania prezerwatyw, środków plemnikobójczych, krążków dopochwowych w związku z podwyższonym ryzykiem uszkodzenia lub obniżenia skuteczności. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.