Plus-Kardio - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Uzupełnienie codziennej diety w składniki korzystnie wpływające na pracę serca. Chroni serce przed uszkadzającym działaniem wolnych rodników oraz przed wysokim poziomem cholesterolu i lipidów osocza krwi. Jednocześnie dostarcza energii do pracującego mięśnia sercowego, poprawiając jego wydolność. L-karnityna obniża poziom lipidów w organizmie. Umożliwia wykorzystanie kwasów tłuszczowych do produkcji energii w pracującym mięśniu sercowym. Kwas alfa-liponowy (ALA) i koenzym Q10 są silnymi antyoksydantami. Chronią komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, nawzajem uzupełniając swoje działanie. Koenzym Q10 zwiększa wytwarzanie i wykorzystanie energii w pracującym mięśniu sercowym. Obniża poziom cholesterolu w osoczu krwi. ALA wzmacnia działanie Q10 i karnityny na pracujący mięsień sercowy. Również obniża poziom cholesterolu. Dodatkowo ALA chroni naturalne antyoksydanty oraz ułatwia wykorzystanie glukozy przez komórki organizmu. Wchodzi w skład enzymów odpowiedzialnych za usuwanie ketokwasów i szkodliwych aldehydów. Magnez zapobiega nadmiernemu pobudzeniu pracy serca podczas stresu.

Dawkowanie:

Preparat przeznaczony do podawania doustnego.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.