Citrosept Junior - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ekstrakt z grejpfruta
Postać syrop
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w bioflawonoidy cytrusowe

Wskazania:

Uzupełnienie diety w naturalne naturalne, pochodzące z grejpfruta bioflawonoidy i witaminę C. Zawarte w preparacie bioflawonoidy wykazują silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, wspomagają leczenie infekcji oraz przeziębień, łagodzą objawy choroby oraz wzmacniają odporność organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 łyżeczka 3 razy dziennie lub jednorazowo 3 łyżeczki (15 ml).   Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.