×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Apifer - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład kwas foliowy
pyłek kwiatowy
glukonian miedzi
witaminy z grupy B
mleczan żelaza
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w żelazo

Wskazania do stosowania

Suplement diety.  Preparat polecany kobietom będącym w ciąży lub planującym ciążę, matkom karmiącym, kobietom obficie miesiączkującym, osobom w stanach niedożywienia, w trakcie stosowania diet odchudzających lub nieprawidłowo zbilansowanej diecie, nastolatkom, osobom starszym. Żelazo jest mikroelementem niezbędnym do życia, koniecznym do syntezy hemoglobiny wchodzącej w skład krwinek czerwonych oraz niektórych enzymów.  Ze względu na specyficzne procesy przyswajania żelaza zalecane jest przyjmowanie żelaza w kompozycji z miedzią, witaminami z grupy B i kwasem foliowym. Składniki te dodatkowo usprawniają procesy krwiotwórcze w organizmie.

Dawkowanie

Doustnie. 1 kapsułka dziennie, najlepiej przed posiłkiem, popijając obficie wodą. Preparat stosować przez okres od 4 do 8 tygodni. Po miesięcznej przerwie można wznowić przyjmowanie preparatu.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.