Apifer - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład mleczan żelaza
glukonian miedzi
witaminy z grupy B
kwas foliowy
pyłek kwiatowy
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w żelazo

Wskazania:

Suplement diety.  Preparat polecany kobietom będącym w ciąży lub planującym ciążę, matkom karmiącym, kobietom obficie miesiączkującym, osobom w stanach niedożywienia, w trakcie stosowania diet odchudzających lub nieprawidłowo zbilansowanej diecie, nastolatkom, osobom starszym. Żelazo jest mikroelementem niezbędnym do życia, koniecznym do syntezy hemoglobiny wchodzącej w skład krwinek czerwonych oraz niektórych enzymów.  Ze względu na specyficzne procesy przyswajania żelaza zalecane jest przyjmowanie żelaza w kompozycji z miedzią, witaminami z grupy B i kwasem foliowym. Składniki te dodatkowo usprawniają procesy krwiotwórcze w organizmie.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie, najlepiej przed posiłkiem, popijając obficie wodą. Preparat stosować przez okres od 4 do 8 tygodni. Po miesięcznej przerwie można wznowić przyjmowanie preparatu.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.