×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Femcalvit K2 - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład witamina D3 (cholekalcyferol)
węglan wapnia
witamina K2
Postać tabletki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wpływa na prawidłową strukturę kości

Wskazania do stosowania

Preparat polecany kobietom narażonym na wystąpienie osteoporozy, a więc zbliżające się do menopauzy oraz te które przestały już miesiączkować. Preparat powinny stosować też osoby w wieku podeszłym, zwłaszcza z dużą nadwagą, unikające ruchu i aktywności fizycznej. Femicalvit K2 mogą przyjmować również kobiety już po 35 roku życia. Szczególnie te, które nie odżywiają się prawidłowo, często stosują diety odchudzające, intensywnie ćwiczą, mają niedowagę, palą papierosy lub nadużywają alkoholu.

Dawkowanie

Doustnie. 1 tabletka 2 razy dziennie.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niewydolność nerek, nadczynność przytarczyc.

 

Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, będące antagonistami witaminy K, preparaty zawierające duże dawki witaminy D3. W tym przypadku przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie preparatu w tym okresie jest przeciwwskazane.