Femcalvit K2 - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład węglan wapnia
witamina D3 (cholekalcyferol)
witamina K2
Postać tabletki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wpływa na prawidłową strukturę kości

Wskazania:

Preparat polecany kobietom narażonym na wystąpienie osteoporozy, a więc zbliżające się do menopauzy oraz te które przestały już miesiączkować. Preparat powinny stosować też osoby w wieku podeszłym, zwłaszcza z dużą nadwagą, unikające ruchu i aktywności fizycznej. Femicalvit K2 mogą przyjmować również kobiety już po 35 roku życia. Szczególnie te, które nie odżywiają się prawidłowo, często stosują diety odchudzające, intensywnie ćwiczą, mają niedowagę, palą papierosy lub nadużywają alkoholu.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka 2 razy dziennie.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niewydolność nerek, nadczynność przytarczyc.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, będące antagonistami witaminy K, preparaty zawierające duże dawki witaminy D3. W tym przypadku przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie preparatu w tym okresie jest przeciwwskazane.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.