Fenicol - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład olej koperkowy
Postać krople
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Pediatria
Działanie reguluje trawienie
łagodzi wzdęcia
rozkurczające

Wskazania:

Preparat Fenicol przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w kolce jelitowej, wzdęciach i problemach trawiennych niemowląt od 2 miesiąca życia i dzieci.

Dawkowanie:

Doustnie. Zaleca się stosować 5 kropli 2 razy dziennie bezpośrednio do ust dziecka lub do ściągniętego pokarmu matki. Po otwarciu przechowywać nie dłużej niż 6 miesięcy. Preparat może być przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do podawania pozajelitowego. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej,miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.