×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Dexamytrex - Dexamethasonum, Gentamycinum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Bakteryjne zapalenie worka spojówkowego i rogówki (bez uszkodzenia nabłonka), zapalenie brzegów powiek połączone z silnym stanem zapalnym, nadkażenia bakteryjne w przebiegu alergicznego zapalenia worka spojówkowego i brzegów powiek.

Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Uwaga! Czas leczenia nie powinien przekraczać 2 tygodni.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na glikokortykosteroidy, gentamycynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ostre ropiejące schorzenia oka, powierzchniowe opryszczkowe zapalenie rogówki, zranienia i owrzodzenia rogówki, gruźlicze i grzybicze zakażenia oka, jaskrę.

Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. Jeśli preparat jest stosowany jednocześnie z innymi kroplami lub maściami do oczu, należy zachować co najmniej 15 minutowy odstęp pomiędzy podaniem stosowanych leków.

Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Skutki uboczne

Niekiedy krótkotrwałe pieczenie bezpośrednio po podaniu. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do jaskry i zaćmy.

Uwaga! Stosowanie maści zmniejsza ostrość widzenia. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.