Tantum Lemon - Benzydamini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Leczenia dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. O ile lekarz nie zaleci inaczej należy ssać po 1 pastylce 3 razy na dobę.   Uwaga! Leczenia nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Drętwienie lub utrata czucia w miejscu zastosowania. Rzadko uczucie kłucia lub mrowienia. W pojedynczych przypadkach: łagodne pieczenie błony śluzowej lub działania ogólne (nudności, wymioty, ból i zawroty głowy).   Uwaga! Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcję uczuleniową.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas salicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, fenyloketonurię.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.