Slow-Mag - Magnesii chloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorek magnezu
Postać tabletki dojelitowe
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia niedobory magnezu

Wskazania:

Profilaktyka oraz stany niedoboru magnezu - podatność na stres, skurcze mięśni, spożywanie dużej ilości mocnej kawy.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletek nie należy rozgryzać ani dzielić. Zapobiegawczo zazwyczaj 1 tabletka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). W stwierdzonym niedoborze magnezu dorośli: 6 tabl. dziennie (2 tabletki rano i 4 tabletki wieczorem) przez 3 tygodnie, następnie 3 tabletki dziennie wieczorem. O dawkowaniu preparatu u dzieci powyżej 6 lat decyduje lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy nudności, wymioty, luźne stolce lub biegunka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chore nerki, miastenię (nużliwość mięśniową). Gdy przyjmujesz tetracykliny, związki żelaza lub fluoru, doustne leki przeciwzakrzepowe.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.