Athomer Propolis - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład propolis
izotoniczny roztwór wody morskiej
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przywraca fizjologiczną funkcję śluzówek
nawilżające

Wskazania:

Zalecany do codziennej higieny nosa u dorosłych i dzieci powyżej 1 roku życia. Stosowany także w celu łagodzenia podrażnień i uszkodzeń śluzówki. Polecany dla tych, którzy cierpią na chroniczne problemy dróg oddechowych i palczy. Może być używany codziennie przez osoby przebywające w środowisku obciążonym zanieczyszczeniami atmosferycznymi lub powodującymi suchość śluzówek (gorące powietrze, klimatyzacja, kurz).

Dawkowanie:

Do nosa lub do gardła. W przebiegu infekcji częstotliwość aplikacji należy dostosować do stopnia nasilenia objawów. Zazwyczaj, co 1-2 godziny po 2 aplikacje do każdego nozdrza lub gardła. W profilaktyce 1-2 aplikacje dziennie do każdego nozdrza.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.