×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Otrivin Baby (ampułki) - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Do łagodnego oczyszczania błony śluzowej nosa, np. podczas nieżytu nosa (zablokowania nosa w czasie kataru). Do nawilżania wysuszonej i podrażnionej przez przebywanie w miejscach o niskiej wilgotności błony śluzowej nosa oraz w przypadku innych niewielkich podrażnień powstałych z innych przyczyn.

Dawkowanie

Donosowo. 2-4 razy dziennie do każdego otworu nosa.

Uwaga! Ze względów higienicznych, buteleczka powinna być używana przez 1 osobę. Zawartość buteleczki należy zużyć w ciągu 12 godzin po jej otwarciu.

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Gdy stosujesz donosowo inne leki. Ze względu na właściwości oczyszczające preparatu, przy jednoczesnym przyjmowaniu innych preparatów stosowanych do nosa (np. przeciwalergicznych, obkurczających naczynia), preparat Otrivin Baby Ampułki należy stosować w pierwszej kolejności.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat można bezpiecznie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.