Otrivin Baby (ampułki) - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Do łagodnego oczyszczania błony śluzowej nosa, np. podczas nieżytu nosa (zablokowania nosa w czasie kataru). Do nawilżania wysuszonej i podrażnionej przez przebywanie w miejscach o niskiej wilgotności błony śluzowej nosa oraz w przypadku innych niewielkich podrażnień powstałych z innych przyczyn.

Dawkowanie:

Donosowo. 2-4 razy dziennie do każdego otworu nosa. Uwaga! Ze względów higienicznych, buteleczka powinna być używana przez 1 osobę. Zawartość buteleczki należy zużyć w ciągu 12 godzin po jej otwarciu. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy stosujesz donosowo inne leki. Ze względu na właściwości oczyszczające preparatu, przy jednoczesnym przyjmowaniu innych preparatów stosowanych do nosa (np. przeciwalergicznych, obkurczających naczynia), preparat Otrivin Baby Ampułki należy stosować w pierwszej kolejności. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat można bezpiecznie stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.