Olimp Chela-Chrom - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chelat aminokwasowy chromu Chelavite
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Dietetyka
Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w chrom

Wskazania:

Uzupełnienie codziennej diety w chrom. Niedobory chromu mogą prowadzić między innymi do zwiększenia poziomu „złego” cholesterolu i trójglicerydów we krwi oraz zaburzeń w gospodarce węglowodanowej. Zbyt niskie spożycie chromu może podwyższać ryzyko rozwoju chorób krążenia oraz cukrzycy. Preparat polecany szczególnie w profilaktyce i leczeniu nadwagi jako środek ułatwiający redukcję tkanki tłuszczowej, a także  osobom spożywającym nadmiar węglowodanów. Zmniejsza apetyt na słodycze i potrawy mączne, a także ogranicza niekorzystny wpływ cukru na organizm.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie, po posiłku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat  w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.