Salisal - Salicis cortex extractum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład suchy wyciąg z kory wierzby
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwzapalne
przeciwgorączkowe
przeciwbólowe

Wskazania:

Preparat przeznaczony jest do stosowania w stanach gorączkowych, dolegliwościach bólowych (w tym bólach głowy) oraz wspomagająco w dolegliwościach reumatycznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 3 razy dziennie po 1-2 tabletki, dzieci od 10 do 16 lat 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki, dzieci od 4 do 10 lat do 3 razy dziennie po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha), reakcje nadwrażliwości. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie preparatu, a jeśli objawy nie miną skontaktować się z lekarzem.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.