×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Salisal - Salicis cortex extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład suchy wyciąg z kory wierzby
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe

Wskazania do stosowania

Preparat przeznaczony jest do stosowania w stanach gorączkowych, dolegliwościach bólowych (w tym bólach głowy) oraz wspomagająco w dolegliwościach reumatycznych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli 3 razy dziennie po 1-2 tabletki, dzieci od 10 do 16 lat 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki, dzieci od 4 do 10 lat do 3 razy dziennie po 1 tabletce.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha), reakcje nadwrażliwości. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie preparatu, a jeśli objawy nie miną skontaktować się z lekarzem.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.