×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Baikaderm - Scutellariae baicalensis radicis extractum, Allantoinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład alantoina
ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie zmniejsza obrzęk
przeciwzapalne

Wskazania do stosowania

Preparat zalecany jest jako środek uzupełniający terapię stanów zapalnych skóry o nieznanej przyczynie, stanów zapalnych powstałych w wyniku urazów mechanicznych oraz w przebiegu trądziku (trądzik grudkowo-krostkowy). Ponadto jako środek łagodzący podrażnienia skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Jednorazowo stosuje się na skórę słupek kremu o długości około 2 cm i smaruje zmienione chorobowo miejsca 3-4 razy dziennie. Preparat może być stosowany pod opatrunkiem okluzyjnym (uszczelniającym).

 

Nie należy stosować kremu Baikaderm w przypadku uszkodzeń skóry oraz nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

 

Nie zaleca się stosować u dzieci.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak stosownych badań i nieznany wpływ leku na zdrowie matki i dziecka w okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych podczas stosowania kremu Baikaderm, jednak w przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem.